Як набивають татуювання?
Перш ніж починати розповідь про те, як роблять тату, давайте уточнимо, що представляє собою саме татуювання. За своєю суттю тату – це зображення (малюнок, орнамент, напис), нанесене на поверхню тіла методом проколювання верхнього шару дерми з введенням в отриманий отвір відповідного пігменту. Після остаточного загоєння травмованої ділянки шкіри залишається стійке і постійне натільне зображення.
Але до того моменту, як на тілі з’явиться фінішне зображення, має пройти кілька етапів, з яких складається весь процес набивання тату. Давайте розглянемо кожен з них більш детально.
Обираємо малюнок і ділянку на тілі під нього
Найбільш важливими завданнями для людини, запланував прикрасити своє тіло за допомогою татуювання, є:
- Вибір малюнка, напису або іншого зображення.
- Визначитися в якому місці буде набиватися тату.
Слід розуміти, що ці дві дії нероздільні і прямо залежать один від одного.
Визначаючись з ескізом малюнка, більшість людей намагаються досягти певної мети. Зображення може бути з внутрішнім (прихованим) змістом, або являти собою гарний, стильний орнамент. Як правило, тату несе в собі щось особисте, але може виступати в якості маніфесту, спрямованого на оточуючих.
Цікаво: Якщо говорити про місця на тілі, то б’ють татуювання практично скрізь. Але з точки зору лояльності громадської думки фахівці не рекомендують використовувати область голови та шиї, кисті рук, пахову зону.
Майстер тату
Залежно від обраного стилю зображення визначається, який саме майстер візьметься за процес створення тату. Справжні професіонали є майстрами своєї справи в одному-двох (вкрай рідко в трьох) стилях набивання тату. Пояснюється цей факт дуже просто. Робота майстра тату практично нічим не відрізняється від роботи скульптора або художника – талановитий художник-кубіст навряд чи намалює картину-пейзаж і навпаки.
Цікаво: Для виконання малюнка в полінезійському стилі, не варто звертатися до фахівця, який працює в стилі «Акварель». Крім того що в них використовуються різні техніки, ще застосовуються різні за складом, кольором і властивостями фарбувальні речовини (пігменти). Це стосується різних напрямків татуювання.
Кольорова тату або чорно-біла – це рішення приймається в залежності, як від обраного стилю малюнка, так від побажань замовника. Відповідно, рекомендується набивати зображення у того майстра, який спеціалізується або в чорно-білій техніці тату, або в кольоровий.
Підготовчі роботи
Коли малюнок і місце його набивання обопільно узгоджені, майстер приступає безпосередньо до самої роботі. Виконується коригування малюнка, підгонка його ліній під фактичний стан тіла, адже ескіз виглядає дещо інакше, ніж візерунок на шкірі з її порами, вигинами, рельєфними западинами і виступами. Отриманий ескіз наноситься на поверхню шкіри за допомогою спеціального паперу.
Обов’язкові заходи перед нанесенням татуювання:
- Замовник (клієнт) відповідає за своє здоров’я, особливо за нормальний стан крові. Не повинен приймати препарати, лікарські засоби, що впливають на розрідження крові, що перешкоджають її згортання. Йдеться про жарознижуючих і болезаспокійливих ліках (анальгін, парацетамол, аспірин і т.п.). Не можна робити татуювання в стані сп’яніння.
- Майстер тату відповідає за стерильність виконуваної роботи, включаючи робоче місце, інструмент, витратні матеріали. Руки майстра повинні бути в рукавичках, одноразові голки роздруковуються в присутності клієнта, шкіра і інструмент обов’язково обробляються антисептиком.
Як набивають татуювання
Практично всі майстри тату використовують спеціальні роторні машинки, діючі в такий спосіб:
- На рухому частину механізму закріплюється гостра голка.
- При включенні машинки голка робить поступальні рухи, проколюючи шкіру на певну глибину.
Розглянемо процес докладніше. Підготовлений до роботи інструмент включають і підносять до місця на тілі, де завдано ескіз. Голку або голки (якщо їх декілька) просочують в барвному складі, який проникає через проколений отвір в дерму. Пігмент у дозованому обсязі залишається під шкірою. Процедура проколювання здійснюється тисячократно, саме з такою частотою працює роторна машинка. Майстер веде кутку строго по лініях малюнка, нанесеного на тіло клієнта.
В першу чергу тонкою голкою набивається контур. Далі забиваються більш дрібні деталі, а також тіні або кольори. Щоб збільшити товщину лінії забивання, встановлюють в ряд кілька голок.
Складні і багатобарвні малюнки набиваються в кілька сеансів. За часом це може зайняти кілька тижнів і навіть місяців. Це зроблено для того, щоб шкіра могла трохи відновитися.
Етап загоєння
По завершенню набивання малюнка необхідно належним чином доглядати за травмованою ділянкою шкіри. Всі рекомендації по догляду клієнт отримує від майстра. Процес загоєння перші дні може бути досить болючим. Час загоєння і нормалізація стану обробленої шкіри носить індивідуальний характер. Він залежить від складності малюнка і товщини ліній, від стану шкіри, товщини жирового прошарку в місці набивання тату і інших чинників.